Poprvé za volantem

19. června 2015 v 17:58 | HerHarry |  Příběhy a povídky
Mít tatínka učitelem autoškoly má mnoho výhod, ta největší je, že máte autoškolu zdarma.Je mi sice jen 16 a nějaký ten měsíc, ale už jsem taťku nějakou chvíli přemlouvala aby mě taky někdy pustil za volant. Na to až budu mít řidičák se moc těším, nesnáším ježdění autobusem. Dneska se mi to povedlo a taťka mě konečně pustil za volant. Jela jsem sice jen dva kilometry, ale zatím to stačilo.

Jako to dělá vždy, mě tatka před tím než jsem vyjela poučil o tom jak mám šlapat na pedály, jak a kdy mám řadit a co kdy mám udělat. Když mi všechno vysvětlil a já si na prázdno vyzkoušela řadit, správně šlápnout na spojku a plyn, mohly jsme vyrazit. Start se mi zdál poměrně snadný, ale jak jsem měla přeřadit tak jsem malinko zazmatkovala a skoro jsem zastavila. Přece jen není moc lehké všechno ovládat a stíhat vnímat okolí a budíky a všechno. Naštěstí nic nejelo a já jsem mohla zase zrychlit na normální rychlost, teda na "normální" rychlost ta podle mě byla asi 40 kilometrů za hodinu. Na moje první dva ujeté kilometry je to myslím docela dobrý výkon. Ani moje zastavení, ale nebylo úplně dokonalé, trošku víc jsem šlápla na brzdu a auto malinko cuklo.

Nicméně taťka mě pochválil a řekl, že mi řízení docela půjde, sice jsem se pořád dívala na pedály kde je spojka, ale to se prý všechno vyladí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gogosen gogosen | Web | 23. března 2016 v 20:21 | Reagovat

tak to se máš, mě je už 20 a řidičák stále nikde:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama