Nuda na stavbě? Nikdy.

31. května 2015 v 19:54 | HerHarry |  Moje kecy
Tenhle článek je ispirovaný už vlastně pravidelnou rubrikou van Filuty, hlášky co přidává si pokaždé ráda přečtu, tak doufám že i Vás taky budou bavit.


Ten den jsme zrovna byli u nějaké rodiny, co ze sklepa dělala malý byteček pro prarodiče. Měla jsem za úkol nahazovat omítku, moc mi to nešlo, vždycky toho skončilo víc na zemi než na zdi. Jirka se mě to, ale pořád snažil naučit. Měla jsem zaomítat jednu malou zeď a potřebovala jsem k tomu desku, abych omítku mohla vždycky srovnat. Donesla jsem dlouho desku, která vypadala docela rovně, naštěstí i byla, ale byla až moc dlouhá. "Ta deska je z jedné strany moc dlouhá," řekl Jirka, když si desku přiměřoval ke zdi.

Další hláška byla zase Jirkova, ostatně jako většina. Olepovali jsme okna igelitem, aby se neušpinily od penetrace, která by pak nešla umýt. Bylo hrozně větrno a my jsme zápasili s igelitem, který se pořád odlepoval od okna. Ve chvíli kdy se nám vůbec nedařilo s igelitem pracovat se Jirka ozval:"Všichni říkají, že to Se udělá, ale já jsem teda žádného Se na stavbě neviděl. Ty jo?"

Jak jsem poznala, zedníci jsou líní udělat si doma svačinu a tak ušetřit 70 korun za oběd. Jednou když jsme byli zase v místním hostinci, už jsem neměla nápad co si dát, tak jsem si objednala smažený sýr. Jirka si dal svíčkovou, ale maso se mu zdálo gumové a nedopečené, s vážnou tváří se podíval na mě a zeptal se:"Ty máš ten sýr dobře propečený? Není tvrdý?"

Měla jsem za úkol natřít fasádu penetrací (barevný nátěr aby omítka lépe držela a nebyla flekatá), Luba mi zrovna říkal co všechno mám natřít. "Nezapomeň natřít aji ten sokl ze spoda, mě se tam nechce zohýbat, ty jsi taková ohebná, tobě to nebude dělat problém," všechno jsem odkývala a když jsem se už chtěla pustil do práce uslyšela jsem za sebou Jirku :"On se tam neohne přes ten jeho bachor, víš."

Poslední den praxe jsem donesla na stavbu tabulku hodnocení, kterou nám dala škola, aby věděli jak se nám na praxi dařilo a jak jsme se chovali. Dala jsem to Jirkovi, protože on byl ten, kdo na mě celou dobu dohlížel. Všechno co vyplňoval četl nahlas a když se dostal ke kolonce 'Jiné přpomínky' zeptal se Luby co by mi tam měl napsat. Luba odpověděl:"Napiš tam, že nedonesla alkohol na rozlučku," Jirka s tím souhlasil. "Nebo ne, radši tam nic nepiš, ještě bys tam udělal hrubku."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 31. května 2015 v 20:14 | Reagovat

Se a Samo Se-To udělají úplně všechno a jak často! :-D Jen tak dál, mohla bys taky psávat hlášky, aspoň by byly i z jiného pohledu než ode mě. A určitě bys s tím neměla problém. :D

2 herharry herharry | 31. května 2015 v 20:53 | Reagovat

[1]: Ne, to zase ne, přece ti nebudu brát tvůj job. Tebe to napadlo si zapisovat hlášky, já bych se akorát cítila blbě, že se po tobě opakuju :D

3 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 31. května 2015 v 21:01 | Reagovat

[1]: To je celkem jedno, určitě nejsem jediná, kdo tu mele ty největší hlouposti, co slyšel. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama